3 kreativní způsoby, jak produkovat méně odpadu

Recyklovat neznamená jen třídit plasty. Často vyhazujeme do tříděného i smíšeného odpadu předměty, které můžete ve své domácnosti nadále používat. Jen trochu jinak, než by vás možná napadlo. Máme pro vás hned několik kreativních nápadů, jak prodloužit život předmětům, které by jinak skončily v koši.

Jiný úhel pohledu

Naučte se na předměty, které se chystáte vyhodit, dívat z nového úhlu pohledu. Někdy doslova! A třeba přijdete na to, že ze starého klavíru může být stylová police na zeď. Že z rozbité trampolíny bude skvělá houpačka. Že z kufru můžete udělat nástěnnou skříňku. Nebo že z dětské postýlky lze vyrobit stylový stolek.

Než hodíte PET lahve do plastů...

…ujistěte se, že pro ně nemáte další využití. Můžete z nich postavit záhonek, využít je jako závěsné květináče, postavit z nich „skleník“, nebo dokonce postavit loď!

Plechovky a pneumatiky nevyhazujte

Nikdy totiž nevíte, kdy se budou hodit. Z plechovek můžete vyrobit stylové stojany na pastelky i neotřelé květináče, stejně jako z pneumatik. Starou pneumatiku můžete navíc s pomocí provazu a lepidla snadno proměnit v odolný podsedák!

To, co se nakonec přeci jen rozhodnete vyhodit, nezapomeňte pečlivě roztřídit. K tomu vám skvěle poslouží ekologické pytle na odpadky.